Menu

Po prostu Nastoletnie Życie

Po Prostu Całe Życie 3

Trylogia Harry Potter- J.K. Rowling

unknownprincess
Książki:
Tą trylogię każdy już chyba zna albo przynajmniej kojarzy. Jest to seria siedmiu powieści fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki J.K Rowling, wydawanych od 1997 do 2007 roku. Cykl przedstawia Świat Magii, czyli społeczność czarodziejów, istniejącą równolegle do świata niemagicznego, tak zwanego mugolskiego. Głównymi bohaterami są nastoletni Harry Potter oraz jego przyjaciele: Ron Weasley i Hermiona Granger, uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Najważniejszym wątkiem powieści jest walka czarodziejów, w szczególności Harry’ego, z czarnoksiężnikiem Lordem Voldemortem, dążącym do zyskania nieśmiertelności i przejęcia władzy w Świecie Magii.
Ostatnio wyszła ósma część tej trylogii "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", ta książka jako jedyna z tej trylogii jest napisana w wersji scenariusza. Poniżej opis tej części historii:
Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem.  Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.
Pierwsze siedem części powieści to:
1. Kamień Filozoficzny 
2. Komnata Tajemnic
3. Więzień Azkabanu
4. Czara Ognia
5. Zakon Feniksa
6. Książę Półkrwi 
7. Insygnia Śmierci
Tak jak każda popularna książka to i Harry Potter doczekał się przełożenia na film. Historia z Harrego Pottera w filmach jest pokazana tylko do Harry Potter i Insygnia Śmierci z tym że historia z tej ostatniej książki jest podzielona na dwie części. Filmy stworzono w wytwórni Warner Bros. i wydano w latach 2001–2011. Wszystkie osiem wyprodukował David Heyman, za to reżyserów było w sumie czterech: Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell i David Yates. W główne role wcieliła się trójka (z początkiem produkcji pierwszego filmu) nastolatków: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson. Zagrali oni Harry’ego Pottera oraz jego dwoje przyjaciół, Rona Weasleya i Hermionę Granger 

Zwiastun wszystkich ośmiu filmów:

 

 

© Po prostu Nastoletnie Życie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci